Dni Austrii Gdańsk-Sopot-Gdynia

Już po raz drugi odbyły się na terenie Trójmiasta Dni Austrii. Dni Austrii 2017 Gdańsk-Sopot-Gdynia trwały od dnia 26 września do dnia 29 października 2017 r. Wydarzenie to kolejny rok z rzędu miało na celu budowanie mostów kulturowych pomiędzy Polską a Austrią i stanowiło okazję do spotkań z austriacką sztuką, muzyką, biznesem, filmem i literaturą, a także z kulinariami. Oficjalne otwarcie Dni Austrii połączone z polsko-austriackim bankietem biznesowym odbyło się w dniu 28 września 2017 r. w Oliwskim Ratuszu Kultury.

W tym roku najważniejszym punktem programu była międzynarodowa konferencja Design in Mobility, która odbyła się w dniu 7 października 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym - Centrum Designu w Gdyni. Przedstawiciele z Austrii, Włoch i Polski wymienili się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami w mobilności elektrycznej pojazdów dwukołowych oraz w artystycznych projektach samochodowych.

Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli Konsul Honorowy Republiki Austrii w Gdańsku Mecenas Marek Kacprzak, austriackie Stowarzyszenie FACT - free art & culture transfer oraz ARTONTOUR Magdalena Jaetke.

Patronat honorowy nad Dniami Austrii 2017 objęła Ambasada Republiki Austrii w Polsce, Konsul Honorowy Republiki Austrii w Gdańsku Marek Kacprzak, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.