Aktualne zasady wjazdu do Austrii

Podróże do Austrii w celach turystycznych są ponownie możliwe. Przed planowanym wyjazdem do Austrii zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami na temat aktualnie obowiązujących zasad wjazdu do Austrii i środków bezpieczeństwa podejmowanych w tym kraju w związku z pandemią COVID-19.

Obowiązek rejestracji przed wjazdem do Austrii („Pre-Travel-Clearance”) został zniesiony w przypadku wjazdu do Austrii z krajów bezpiecznych, w tym Polski, ale tylko wtedy, gdy przekraczając granicę dana osoba posiada zaświadczenie o negatywnym wyniku testu, dowód potwierdzający ważne szczepienie, w tym paszport szczepionkowy lub bycie ozdrowieńcem. W przeciwnym razie planowaną podróż do Austrii należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza dostępnego online (link).

Ponadto - w przypadku kontroli na granicy jest wymagany negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, dowód potwierdzający ważne szczepienie lub bycie ozdrowieńcem. Zaświadczeniem potwierdzającym negatywny wynik testu, szczepienie lub przebytą infekcję może być zaświadczenie lekarskie, wynik testu, świadectwo szczepienia / karta szczepień / paszport szczepionkowy (także PDF z elektronicznego paszportu szczepionkowego w telefonie lub w formie papierowej) lub urzędowe / medyczne zaświadczenie potwierdzające przebytą infekcję w jęz. niemieckim lub angielskim. 

Aktualne informacje dot. podróży do Austrii można znaleźć tutaj. Zachęcamy również do zapoznania się z grafiką, na której przedstawione są aktualne środki bezpieczeństwa obowiązujące w Austrii (link).